LeBron ve arkadaşları ile yeni sezona doğru
nba

LeBron Ve Arkadaşları İle Yeni Sezona Doğru

LeBron James ve arkadaşları ile yeni sezona doğru ilerlerken Cleveland Cavaliers’taki gelişmeler taraftarları son sezon yaşanan 4-1’lik GS Warriors karşısındaki hezimete karşı ümitlendiriyor. En önemli oyuncularından Kyrie Irving, takımdan ayrılmak istediğini belirtip takas yoluyla Boston’a gitmişti. Yapılan hamlelerle Cleveland Cavaliers daha güçlü durumda gibi duruyor.

Lebron James ve arkadaşları ile yeni sezona doğru

LeBron James Ve Arkadaşları

LeBron James ve arkadaşları lige sayılı günler kala, Cleveland yeni sezona daha güçlü bir şekilde girecek gibi gözüküyor. Kral ve arkadaşları yeni sezonda GS Warriors’tan son sezon kaybettikleri şampiyonluğu geri alma hedefinde.

Isaiah Thomas Ne Zaman Sahalara Dönecek

Kyrie Irving’in, takımdan ayrılmak istemesinin üzerinden Boston Celtics ile Cleveland Cavaliers arasında gerçekleşen takasta Cleveland yolunu tutan Isaiah Thomas’ın sahalara dönmesi için biraz daha zaman geçmesi gerekiyor. Bu gerçekleşen takasta Cleveland Cavaliers takımını, Isaiah Thomas, Jae Crowder, Ante Zizic ve Brooklyn Nets’den gelecek 2018 yılı 1. tur draft hakkını aldı. Boston Celtics ise bu takastan sadece Kyrie Irving’i kadrosuna kattı. Sayısal olarak takas eşit gözükmese de makro olarak eşit verimi sağlayacağı düşünülüyor. Takasın başrol iki oyuncusundan biri olan Isaiah Thomas’ın LeBron James ve arkadaşlarına katılması Ocak ayını bulacak gibi gözüküyor.

Eski Dost İle 3. Şampiyonluğa

Geçtiğimiz sezon başlamadan Miami Heat’ten ayrılıp Chicago Bulls’un yolunu tutan Dwayne Wade, yeni bir maceraya atılmaya karar verdi. Chicago Bulls ile anlaşmasını karşılıklı anlaşarak fesheden Wade, eski dostu birlikte 2 Miami Heat’de 2 şampiyonluk kazandığı LeBron James ve arkadaşları ile oynamak isteyip Cleveland’a katılmaya karar verdi. Wade, Cleveland Cavaliers’a katılarak takıma güç kattı.

Temsilcimiz Cedi Osman’ın geçtiğimiz sezon sonu itibariyle Anadolu Efes’ten ayrılıp NBA’e adım atmasıyla birlikte Cleveland’da 9 numarayı tercih etmişti. Ancak Wade’in takıma katılıp 9 numarayı talep etmesi Milli oyuncumuzun numara değişikliğine gitmesine sebebiyet verdi.

Ona Artık Tavsiye Veremem

Geçtiğimiz hafta medya gününe katılan LeBron James, yaptığı açıklamalarda eski takım arkadaşı Kyrie Irving hakkında konularda da konuşmaktan çekinmedi.

”Ya bizimlesin ya da değilsin.” LeBron’un bu sözleri güne damga vurdu. Kral lakaplı süperstar, takımdan ayrılan Kyrie Irving için artık tavsiyelerde bulunmayacağını belirtti. Yıldız oyuncu başka takımlarda oynayan oyuncular için asla tavsiye vermeyeceğini söyledi. LeBron oğlu ile bile farklı takımlarda oynuyor olsa ona da asla tavsiyelerde bulunmayacağını iletti. Bu konuyla üzüntülü olduğu bir konuya değinen LeBron, Irving’e DNA’larını vermeye çalıştığını, onun da bu DNA ile birlikte Boston Celtics’e gitmesine karşın üzüntü duydu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir