Genel

İnternetten Para Kazanmak

İnternetten para kazanma

İnternetten para kazanmak dijital çağda mümkün bir yol olarak karşımıza çıkıyor. Detaylar için yazıyı okumanız faydalı olacaktır.

İnternetten Para Kazanmak

Siz de internetten para kazanmanın yollarını bu yazımda bulabilir ve bu yolları deneyerek evinizden ve/veya istediğiniz bir konumdan para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Nasıl Yapabilirim?

İlk alternatif olarak “Bigo Live” ve “Twitch” gibi yayıncı programlarında günde sadece 1 saat yayın yaparak aylık yaklaşık olarak 4000 $ gelir elde etmeniz mümkün. Nasıl yapacağım diye soruyorsanız iletisim@alperenkucuk.com adresine e-posta yollayarak detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Alternatifler Neler?

İnternetten para kazanmanın birçok alternatif yolu bulunmaktadır. Bunların ilk sıralarında e-ticaret gelmektedir. İnternetten ben bu ürünü satmak istiyorum diyorsanız, hemen siz de e-ticaret faaliyetlerine başlamalısınız! E-ticaret eğitimi nereden alabilirim diyorsanız doğru adresin Fatih Çoban olduğunu düşünüyorum.

Eğitmen Fatih Çoban Hoca’nın web sitesinden kendisinin eğitimlerini takip edebilirsiniz.

Hangi Ürünler Satılabilir?

Eğer aklınızda odaklanmak isteyeceğiniz bir ürün yoksa, siz de bu yazıyı inceleyerek fikir oluşturabilirsiniz. İnternette en çok ilgi gören ürünler telefon kılıfları ve takı ile tasarım ürünleri olarak biliniyor. Aynı şekilde evcil hayvan ürünleri de aklınızın bir köşesinde bulunmalı.

Satacağınız ürüne karar verdikten sonra web sitenizi oluşturup, odaklanacağınız sosyal medya hesaplarınız ile pazarlama faaliyetlerine başlayabilirsiniz. Öncelikli olarak web siteniz ile Facebook hesabınızı Pixel ile bağlayıp ardından hangi hedef kitleye yönelmeniz gerektiğini ürettiğiniz içeriklerle ve online reklamlarla tespit etmeniz en önemli husustur.

Youtuber Olmak

Yaşadığımız dijital çağda hemen hemen her çocuk bir Youtuber olma hayaliyle geleceğe hazırlanıyor. Youtube izlenme sayıları çağ dışı izlenim bırakan televizyonu katlar vaziyette karşımıza çıkıyor. Eğer kaliteli içerikler üretip düzenli olarak Youtube’ta var olursanız, siz de bir “Youtube Fenomeni” olabilirsiniz.

Mottonuz “Roma bir günde inşa edilmedi.” olmalı ve sabırla çalışmalısınız.

Blog Sitesi Oluşturmak

Odaklanacağınız bir blog veya haber sitesi oluşturarak güncel içeriklerle web sitenize gelen trafikten bir gelir elde etmeniz mümkün. Ancak burada karşınıza çıkan gelir sizi pek tatmin etmeyecek tutarlarda olabilir.

Anket Doldurmak

İnternetten anket doldurarak cüzi miktarlar kazanmanız mümkün.

Freelancer

Çevrenizde tespit ettiğiniz cafe vb. iş yerlerine dijital medyada destek olarak freelancer statüsü ile para kazanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir